*** پذیرش از ساعت 14 تا 20:30 با تعیین وقت قبلی - پوشیدن ماسک اجباری است.

کوتاه کردن ناخن سگ

عقيم کردن خرگوش
اکتبر 25, 2019
استحمام پرنده
اکتبر 25, 2019

کوتاه کردن ناخن سگ

دقیقا مانند انسان‌ ها، سگ‌ ها نیز نیاز دارند که ناخن‌ های آن ها به طور مرتب کوتاه گردد. اگر ناخن‌ های سگ‌ خود را کوتاه نکنید، آن ها بیش از اندازه بلند خواهند شد و می‌ توانند به سگ‌ شما، خودتان و وسایلتان آسیب وارد کنند. کوتاهی ناخن‌ سگ‌ باید به دقت انجام شود، بنابر این در این مطلب به ذکر نکاتی درباره ی کوتاه کردن ناخن سگ ها می پردازیم.

ایجاد آرامش در هنگام کوتاهی ناخن‌ سگ‌ ها

اگر ناخن‌ های سگ‌ شما بلند بمانند، افزون بر اینکه این ناخن‌های بلند در هنگام خاراندن بدن، خود سگ را آزار می‌ دهند می‌توانند به مبلمان شما نیز آسیب وارد کنند و سطح آن ها را خراش بدهند. اما گرفتن ناخن، برخی از حیوانات خانگی را می‌ ترساند و باعث می شود آن ها به راحتی اجازه این کار را به شما ندهند. البته با انجام کارهایی ساده می‌ توانید سگ را آرام کرده و ناخن‌ های او را به آسانی کوتاه نمود.

یک نکته آموزشی برای کوتاهی ناخن‌ سگ‌

به محض این که توله سگی را به خانه می‌ آورید، یک تمرین ساده با او انجام بدهید. هر روز پنجه‌های او را برای چند ثانیه در دستان‌ خود نگه داشته و در صورت عدم اعتراض سگ و آرام ماندنش به او جایزه بدهید. اگر سگ اعتراض نمود و خواست خود را از میان دستان شما رها سازد، او را به زور نگه ندارید اما باز هم این کار را با او تکرار نمایید تا بفهمد شما نمی‌ خواهید به او آسیبی وارد کنید.

سگ‌ های بزرگ‌تر

اگر سگی بزرگ تر تهیه نموده اید که به گرفتن ناخن‌ هایش عادت ندارد، با او هم همان کاری را کنید که با توله سگ انجام می دادید. برخی از سگ‌ ها نسبت به لمس شدن و گرفتن پا ها و دستان‌ خود به وسیله دیگران بسیار حساس می باشند. درمورد آن ها با آرامش عمل نموده و به زور دست و پای آنها را نگیرید زیرا حیوان بیشتر می‌ ترسد و بیش از قبل از دست‌ شما فرار می‌ کند. به یاد داشته باشید که اگر سگ‌ شما در این فرایند آرامش به خرج داد و به شما اجازه داد که دست و پایش را بگیرید، حتما به او جایزه ای دهید!

آشنایی آناتومی ناخن‌ ها جهت کوتاهی ناخن‌ سگ‌

پیش از این که شروع به کوتاه کردن ناخن‌های سگ‌ خود بکنید، آناتومی ناخن‌های او را بشناسید. هر ناخن از قسمت سخت رویی (پروتئینی) و مقداری گوشت که در زیر ناخن تشکیل شده و گوشت زیر ناخن همان قسمتی می باشد که خون را به ناخن می‌ رساند. بسیار توجه داشته باشید که در هنگام عمل کوتاهی ناخن‌ سگ‌ خود این قسمت را زخمی نکنید زیرا موجب خونریزی و درد کشیدن زیاد حیوان می‌ گردید.

دیدگاه ها بسته شده است