*** پذیرش از ساعت 14 تا 20:30 با تعیین وقت قبلی - پوشیدن ماسک اجباری است.

استحمام پرنده

کوتاه کردن ناخن سگ
اکتبر 25, 2019
سونوگرافی سگ
سونوگرافی سگ
نوامبر 7, 2019

استحمام پرنده

یکی از جنبه های مهم مراقبت از پرندگان که اغلب نادیده گرفته شده است استحمام پرنده می باشد! در طبیعت پرندگان از باران و گودال های آب برای تمیز کردن خود استفاده می کنند ، اما در اسارت شما باید جایگیزینی جهت بهداشت شخصی پرنده در نظر داشته باشید. بنابراین در ادامه با روش اصولی استحمام پرنده ها آشنا خواهید شد و با اجرای آن دیگر می توانید از بسیاری از بیماری ها و یا بروز مشکلات سلامتی جلوگیری کنید .

شما نیز برای پرنده خود باران بسازید! با استفاده از یک بطری و یا اسپری به آرامی روی آن آب بریزید و این کار را طوری انجام دهید که پرنده لذت برده و خوشش بیاید، نه این که باعث وحشتش گردد. می توانید بطری را کمی سوراخ کرده و بالای قفس پرنده قرار بدهید تا آرام آرام آب روی سر پرنده بریزد. در صورتیکه سینک آشپزخانه تان کم عمق است می توانید آن را از آب پر کرده و اجازه دهید پرنده خود را در آن بشوید. البته انتخاب هر یک از این روش ها برای استحمام پرنده به خود پرنده بستگی دارد که از کدام مورد خوشش بیاید.

روش های مختلف استحمام پرنده

گاهی اوقات استحمام پرنده فقط با اب کافی نمی باشد، به دلیل این که ممکن است پر های پرنده به میزان زیادی چرب باشد و یا خاکی شده باشد که در این موارد شستن با مواد شوینده ضروری می باشد.برای این منظور می توانید از شامپو بچه استفاده نمایید. استفاده از شامپو بچه یکی از ساده ترین و بهترین روش ها برای استحمام پرنده می باشد.محصولات تجاری نیز برای استحمام پرها وجود دارند . همه ی آن ها تا حدودی مفید می باشند. اما دقت داشته باشید این مواد دارای عطر و روغن های آرایشی هستند و پس از استفاده ممکن است پرنده شروع به پر کنی کند.

در صورتیکه مقدار زیادی از مواد شیمیایی مثل چسب یا روغن آلوده به پر های پرنده چسبیده باشد باید حتما او را به دامپزشک نشان دهید . این شرایط همانند اثرات نشست نفت در محیط زیست می باشد که این اثرات زیان آور است. پرنده شما نیز ممکن است به مراقبت های پزشکی و پاکسازی سریع از این مواد احتیاج داشته باشد.

دیدگاه ها بسته شده است