*** پذیرش از ساعت 14 تا 20:30 با تعیین وقت قبلی - پوشیدن ماسک اجباری است.

درمان کلسی ویروس گربه

درمان عفونت قارچی سگ
سپتامبر 26, 2019
درمان‌ گلوله‌های موئی گربه
اکتبر 10, 2019

درمان کلسی ویروس گربه

گربه ها معمولا بعد از قرار گرفتن در تماس مستقیم با گربه های آلوده، به کلسی ویروس گربه مبتلا می شنوند، این تماس ها معمولا در جاهایی که گربه ها در تراکم بالا وجود دارن اتفاق می افتد. مثل گربه دونی ها (خانه هایی که تعداد زیادی از گربه ها رو نگهداری میکنن) ، پناهگاه های گربه ها یا پرورشگاه های گربه که در اين صورت بايد درمان کلسى ويروس گربه سريع تر آغاز شود .

راه دیگر انتقال کلسی ویروس به گربه از طریق محیط زندگی آلوده به ویروس هست. به دلیل اینکه ویروس بیماری کلسی با استفاده از شوینده ها و ضد عفونی کننده های معمولی از بین نرفته و در محیط باقی می‌ماند ، احتمال تماس گربه ها با این ویروس از طریق محیط بالا ميرود. در اين زمان دامپزشک به درمان کلسى گربه ميپردازد وبسته به نتایج آزمایش ها و معاینه بالینی دامپزشک تصمیم میگیرد برای درمان کلسى ويروس گربه چه درمانی انجام بدهد.

فراموش نکنید که عامل بیماری کلسی، یک ویروس هست. بیماری های ویروسی درمانی ندارند و دارویی که بتواند به درمان کلسى ويروس گربه منجر شود ساخته نشده است . برای همین اقدامات درمانی دامپزشکان برای درمان کلسى ويروس گربه  در صورتی که گربه ای به کلسی ویروس مبتلا شده باشد ، بر پایه کمک به بدن گربه برای مبارزه با بیماری و کنترل عفونت های ثانویه  (اجازه ندادن به باکتری ها برای حمله به بدن وقتی بدن ضعیفه) است.

بیماری کلسی ویروس گربه یکی از بیماری های تنفسی شایع در گربه هاست. عامل این بیماری که نوعی ویروس از خانواده وزی ویروس هاست، به دستگاه تنفسی (عموما ریه ها و راه های بینی) دهان (به همراه ایجاد زخم در دهان)، روده ها و عضلات اسکتی حمله ميکند .این بیماری در گربه های واکسینه نشده و بخصوص در خانه هایی که چندین گربه در اون زندگی میکنن، پناهگاه ها و پرورشگاه های گربه ها شايع است و  دامپزشک بايد برای درمان کلسى ويروس گربه اقدام کند .

دیدگاه ها بسته شده است