*** پذیرش از ساعت 14 تا 20:30 با تعیین وقت قبلی - پوشیدن ماسک اجباری است.

درمان توکسوپلاسموز گربه

درمان‌ گلوله‌های موئی گربه
اکتبر 10, 2019
درمان یبوست گربه
اکتبر 10, 2019

درمان توکسوپلاسموز گربه

درمان توکسوپلاسموز گربه

مطالعات علمی نشون دادن بیشترین راه انتقال توکسوپلاسموز به انسان از طریق خوردن گوشت نیم پز یا نپخته آلوده به این انگل ، آشامیدن آب یا خوردن خاک یا سبزی آلوده و انتقال خون یا پیوند عضو آلوده به انسان هست.

گربه ها در صورتی که یه طعمه آلوده به توکسوپلاسما مثل موش بخورن یا در تماس مستقیم با مدفوع یه گربه آلوده دیگه قرار بگیرن ممکنه به توکسوپلاسموز مبتلا بشن. که در اين صورت بايد اقدامات لازم برای درمان توکسوپلاسموز گربه صورت گيرد .

اگر بیماری گربه حاد باشه و اسهال داشته باشه باید برای درمان توکسوپلاسموز گربه از مايعات  و آنتی بیوتیک های مناسب استفاده شود .داروهایی که به کنترل علائم اسهال کمک میکنن هم میتونن در درمان توکسوپلاسموز گربه کاربرد داشته باشند .

گربه های مبتلا به توکسوپلاسما تا ۲ هفته بعد از خوردن تخم انگل، خودشون هم انگل دفع میکنن و در صورتی که تشخیص توکسوپلاسموز قطعی شد، برای درمان توکسوپلاسموز گربه ، گربه نباید تا ۲ هفته با گربه های دیگر تماس داشته باشد و ظرف خاکشون هم باید در اتاق جداگانه باشد . دامپزشکان کلينيک حيوانات خانگی سينا با کادری مجرب به درمان توکسوپلاسموز گربه ميپردازند .

دیدگاه ها بسته شده است