*** پذیرش از ساعت 14 تا 20:30 با تعیین وقت قبلی - پوشیدن ماسک اجباری است.

درمان پوست سگ

جراحی فک و دهان حیوانات
سپتامبر 20, 2019
درمان کک سگ
سپتامبر 26, 2019

درمان پوست سگ

نقاط دردناک و قرمز در پوست سگ به صورت لکه‌ای و ناحیه‌ای بدون مو و مدور یکی از گرفتاری‌های متداول درفصل تابستان می‌باشد و دامپزشکان اغلب با این عارضه مواجه هستند و به درمان پوست سگ میپردازند. درطول شب از آن‌ها ترشحاتی به بیرون تراوش می‌شود. مشکل فوق در نژادهایی که پوشش متراکمی دارند و مستعد آلرژی هستند دیده می‌شود که باید هرچه سریع تر درمان پوست سگ آغاز شود .

نقاط دردناک معمولاً با گزش کک سپس خاراندن آن توسط سگ و همچنین کیسه‌های مقعدی انباشته از مدفوع و یا سایر حیوانات آزاردهنده کم‌اهمیت شروع می‌شود. هرچقدر حیوان موضع درگیر را بیشتر بلیسد و گاز بگیرد وضعیت آن بدتر می‌گردد. بدین ترتیب یک مشکل کم‌اهمیت تبدیل به مسئله‌ای جدی خواهد شد . در این صورت درمان پوست سگ به سرعت و پیش از آنکه سگ دچار درد و رنج شود باید آغاز شود .

درمان پوست سگ بدین ترتیب است که ابتدا موهای دور موضع با قیچی کوتاه می‌شود و سطح زخم را تمیز کرده و سپس ناحیه مبتلا توسط اسپری و پماد تسکین‌دهنده پوشانیده می‌شود. قلاده موسوم به الیزابت به گردن حیوان نصب می‌گردد. این قلاده از جنس پلاستیک و به شکل قیف می‌باشد و جلوی تماس دهان سگ با موضع زخم را خواهد گرفت. تا زمانی که درمان پوست سگ کامل نشده این قلاده نباید برداشته شود. درمان پوست سگ با داروهای آنتی‌بیوتیک و ضد‌التهابی نیز مفید است .

دیدگاه ها بسته شده است