*** پذیرش از ساعت 14 تا 20:30 با تعیین وقت قبلی - پوشیدن ماسک اجباری است.

درمان شکستگی استخوان سگ

آرایش و اصلاح سگ
نوامبر 29, 2019
جراحی سنگ مثانه سگ
نوامبر 29, 2019

درمان شکستگی استخوان سگ

درمان شکستگی استخوان سگ

همانگونه که در انسان رخداد شکستگی های استخوانی در اندام های حرکتی و همچنین در رفتگی استخوان از محل مفصل، بسیار زیاد است و این موارد از جمله کیس های روتین در اورژانس های بیمارستان ها به حساب می آیند، در حیوانات خانگی از جمله سگ و گربه نیز شکستگی استخوان دست و پا و یا در رفتگی استخوان بسیار زیاد اتفاق می افتد که رخداد آن درد بسیار زیادی را برای حیوان به وجود می آورد که برای صاحب سگ و گربه بسیار ناراحت کننده است.

بنابراین این گونه موارد باید به سرعت به کلینیک دامپزشکی ارجاع داده شوند تا توسط دکتر جراح سگ و گربه و متخصص اورتوپدی حیوانات درمان شکستگی استخوان سگ انجام گیرد . در کلینیک ای دامپزشکی سینا جراحان ارتوپدی سگ به خوبی به درمان شکستگی استخوان سگ میپردازند و سلامتی حیوان به حالت طبیعی باز خواهد گشت.

در زمان رخداد شکستگی استخوان سگ از انجام درمان های خانگی و جا انداختن کور کورانه اجتناب کنید. توجه داشته باشید که هرگز بدون مشورت و مشاوره دامپزشک ارتوپدی سگ و جراح سگ اقدام به اصلاح شکستگی در خانه نکنید. از استفاده از ضد عفونی کننده ها و پمادها بر روی موضع شکستگی و یا در رفتگی خوداری کنید.

به سرعت با دامپزشک کلینیک دامپزشکی تماس گرفته و واقعه را برای او شرح دهید و از دامپزشک سگ خود بخواهید تا شما را راهنمایی کند. شدت حادثه و وضعیت عمومی سگ خود را برای دامپزشک شرح دهید و سگ خود را به سرعت به اورژانس کلینیک دامپزشکی برسانید تا درمان شکستگی استخوان سگ به سرعت انجام گیرد .

با توجه به نوع شکستگی و شدت ضایعه و علایم رادیوگرافی، روش درمان شکستگی استخوان سگ توسط جراح دامپزشکی انتخاب می گردد. برخی از شکستگی ها و در رفتگی ها هستند که دامپزشک تنها با آتل بندی ناحیه درگیر به درمان شکستگی استخوان سگ میپردازد .

در حیوانات جوان که رشد استخوان ها فعال می باشد، درمان شکستگی استخوان سگ با سرعت بیشتری انجام می گیرد. اما گاهی شدت آسیب به استخوان بسیار زیاد است و امکان گچ گیری در سگ وجود ندارد و ارتوپد و جراح دامپزشکی تصمیم به جراحی و کار گذاری پلاتین و پین یا پلت برای اصلاح و درمان شکستگی استخوان سگ می گیرد.

دیدگاه ها بسته شده است