*** پذیرش از ساعت 14 تا 20:30 با تعیین وقت قبلی - پوشیدن ماسک اجباری است.

جراحی سنگ مثانه سگ

درمان شکستگی استخوان سگ
نوامبر 29, 2019
درمان بیماری های پوستی و آلرژی گربه
نوامبر 29, 2019

جراحی سنگ مثانه سگ

بسته به این که کدام نوع سنگ در مثانه سگ شما وجود دارد، تغییرات رژیم غذایی برای حل کردن سنگ ممکن است توسط دامپزشک شما توصیه شود. سنگ‌های استروویت اگر که مشکل‌ساز نباشد، شایع‌ترین نوع سنگ هستند که ممکن است با تغذیه و رژیم غذایی خاصی از بین بروند. اگر با تغذیه از بین نرود با جراحی سنگ مثانه سگ خارج میشود . از تغییرات رژیم غذایی بیشتر برای جلوگیری از تشکیل سنگ‌ها و یا درمان سنگ‌هایی که به تازگی تشکیل شده‌اند و مشکل جدی را ایجاد نمی‌کنند، کمک گرفته می‌شود.

جراحی سنگ مثانه سگ ، رایج‌ترین درمان برای سنگ‌های مثانه است. اکثرا وجود سنگ‌ها در مثانه مشخص نمی‌شوند و به آن پی نمی‌برند تا زمانی که سگ شما به طور جدی در معرض این مشکل قرار گرفته باشد. اینکه برای هفته‌ها یا ماه‌ها صبر کنید تا ببینید تغییر رژیم غذایی مشکل سگ شما را حل می‌کند یا نه، ایده چندان درستی به نظر نمی‌رسد. ممکن است سنگ باعث مشکلات بیشتری برای سگ شود، مانند ناتوانی در ادرار کردن , که در این صورت باید جراحی سنگ مثانه سگ توسط دامپزشک انجام گیرد .

انحلال با دستگاه‌های فراصوت، یک روش غیرمعمول برای درمان سنگ‌های مثانه است. این روش در بیمارستان‌های خاص تخصصی دامپزشکی موجود است و با استفاده از امواج اولتراسونیک، سنگ‌های داخل مثانه را می‌شکند. پس از شکسته شدن به قطعات کوچک ، سنگ‌ها می توانند پس از باز شدن مجرای ادراری از مثانه خارج شوند.

همچنین، ممکن است سنگ‌های بسیار کوچک با محلول سالین نیز خارج شود. برخی از سنگ‌ها به اندازه‌ای کوچک هستند که از طریق باز کردن دستگاه ادراری، بدون این که به شکستن آن‌ها با اولتراسونیک نیاز باشد، خارج می‌شوند. دامپزشک شما می‌تواند آن‌ها را از مثانه با استفاده از کاتتر و محلول سالین در یک سرنگ خارج کند.

خارج کردن سنگ با جراحی سنگ مثانه سگ

جراحی سنگ مثانه سگ را زمانی انجام می‌دهند که درمان‌های دیگر موثر نبوده باشد؛ یعنی سنگ از جنسی باشد که با دارو از بین نرود و یا اینقدر بزرگ باشد که با روش آب‌درمانی نتواند از بدن خارج شود. در جراحی سنگ مثانه سگ بخشی از مثانه برش داده می‌شود. برای همین سگ، به خصوص اگر مسن باشد، در معرض خطرات بیهوشی قرار می‌گیرد. بعد از جراحی سنگ مثانه سگ باید رژیم غذایی خاصی داشته باشد، تا از تشکیل مجدد سنگ جلوگیری شود.

دیدگاه ها بسته شده است