*** پذیرش از ساعت 14 تا 20:30 با تعیین وقت قبلی - پوشیدن ماسک اجباری است.

کوتاه کردن ناخن پرندگان

جراحی بافت نرم حيوانات
اکتبر 18, 2019
درمان انگل حيوانات
اکتبر 18, 2019

کوتاه کردن ناخن پرندگان

کوتاه کردن ناخن پرندگان

برای کوتاه کردن ناخن پرندگان بهتر است از ناخن گیر استفاده شود،ناخن گیر خوب باید از هر دو طرف ناخن ها را قطع کند تا کوتاه کردن ناخن پرندگان مسن تر باعث شکستگی ناخن نشود .

در کوتاه کردن ناخن پرندگان سلول خونی داخل ناخن نباید مجروح گردد. در انواع کوچک با قرار دادن ناخن جلوی نور لامپ ،میتوان سلول های خونی را تشخص داد اما در کوتاه کردن ناخن پرندگان در انواع بزرگ ترباید با دقت و کمی تجربه این کار را انجام داد.

برای کوتاه کردن ناخن پرندگان بزرگ بهتر است از دامپزشکان کمک بگیرید . توجه داشته باشید که همواره کمتر کوتاه کردن ناخن پرندگان بهتر از بیشتر و اسیب رساندن به پرنده است. در صورتی که با وجود همه احتیاط خونریزی پدید آمد ، میتوان به کمک پنبه کلرید آهن به سرعت جلوی خونریزی را گرفت.

کوتاه کردن ناخن پرندگان از کارهای لازم و مهم برای صاحب یک پرنده است. مرتب کردن سریع ناخن ها به طور مداوم می تواند از مشکلات پای پرنده شما جلو گیری کند. همچنین با کوتاه کردن ناخن پرندگان می توانید از مبلمان و وسایل خانه محافظت کنید.

برای کوتاه کردن ناخن پرندگان  بدون صدمه زدن به آنها باید به این نکات توجه کنید:

پودر بند آورنده خون را آماده داشته باشید: کوتاه کردن  ناخن پرندگان آسان است و سریع انجام میشود اما باید خیلی مراقب باشید چون از دست دادن خون برای پرندگان به شدت خطرناک است. هروقت خواستید ناخنهای پرنده خود را کوتاه کنید همیشه پودر بند آورنده ی خون را با خود به همراه داشته باشید .

پرنده خود را داخل یک حوله نرم قرار دهید: حتی شیرین ترین و آرام ترین پرنده های خانگی هنگام کوتاه کردن ناخنهايشان کمی ناراحت می شوند. حوله پیچ کردن پرنده هنگام کوتاه کردن ناخن پرندگان باعث میشود تا اضطراب پرنده کم شود و شما بتوانید پرنده را به راحتی گرفته و ناخنهای او را کوتاه کنید. وقتی که می خواهید ناخنهای پرنده را کوتاه کنید فقط نوک ناخنها و تیزی ناخنها را مرتب کنید و از سریع کوتاه کردن بپرهیزید چون باعث درد پرنده میشود

دیدگاه ها بسته شده است