*** پذیرش از ساعت 14 تا 20:30 با تعیین وقت قبلی - پوشیدن ماسک اجباری است.

درمان پرنده زینتی

جراحی بافت سخت حیوانات
دسامبر 12, 2019
صدور شناسنامه سگ
صدور شناسنامه سگ
ژانویه 12, 2020

درمان پرنده زینتی

درمان پرنده زینتی

اغلب پرورش دهندگان و دوستداران پرندگان زينتي از اين واقعيت اطلاع دارند كه اين پرندگان در هنگام مواجه با بيماري مخلوقاتي بي نظير هستند زيرا قادر به پنهان كردن علائم بيماري خود مي باشند . بسيار جالب است كه بدانيم در اين پرندگان دوره نهفته بيماري يا به عبارت ديگر زماني كه پرنده بيمار است ولي علائم آن را نشان نمي دهد طولاني تر از ساير حيوانات مي باشد.

بخش تشخيص بيماريهاي پرندگان زينتي در كلينيك دامپزشكي سینا با فراهم نمودن امكانات ويژه و بهره مندي از دقيق ترين روش هاي تشخيص آزمايشگاهي خدمات ويژه تشخيص و درمان پرنده زینتی را به دارندگان پرندگان زينتي ارائه مي نمايد.

اقدام به درمان پرنده زینتی یکی از مهم‌ترین بخش‌های مواجهه با بیماری یا جراحت است که از لحظه مشاهده مشکل شروع شده و تا زمانی که بیماری کاملا برطرف شود ادامه پیدا می‌کند.

یکی از ضروری‌ترین بخش های درمان پرنده زینتی، مراقبت های غذایی است. پرنده بیمار یا زخمی بسیار کم غذا می‌خورد. اگر پرنده به خوبی غذا نخورد، بدن و سیستم ایمنی او در مقابله با بیماری ضعیف می‌شود. مراقبت‌های اولیه غذایی به این معنی است که به هر شکل ممکن به پرنده ی خود غذا بدهید. پرنده بیمار باید همیشه به غذا دسترسی داشته باشد. اگر غذا خوردن برای پرنده مشکل باشد غذا را روی کف قفس بگذارید. سعی کنید از غذاهایی که پرنده تان دوست دارد به او بدهید.

گاهی اوقات لازم است که با دست به پرنده بیمار خود غذا بدهید و ممکن است در این صورت از سرنگ یا قاشق استفاده کنید. هیچ گاه پرنده را مجبور به غذا خوردن نکنید زیرا این کار احتمال دارد منجر به ایجاد مشکلات تنفسی، ذات الریه و یا حتی مرگ پرنده شود.

از آنجایی که بسیاری از علائم بیماری های پرندگان شبیه به هم هستند، همچنین پرنده ها هم بسیار زیرکانه علائم بیماری را تا زمانی که پیشرفت بسیاری داشته باشد مخفی می کنند. پس استفاده از تخصص دامپزشک پرندگان در چنین مواردی بسیار ضروری است. اگر هرگونه علائم بیماری در پرنده خود مشاهده کردید، سریعا با دامپزشکتان مشورت کنید. دامپزشکتان می تواند برای رسیدن به تشخیص از آزمایش خون، بیوپسی و … استفاده کند تا به یک تشخیص درست برسد. زمانی که بیماری به درستی تشخیص داده شد، درمان پرنده زینتی علیه آن آغاز می شود و برگشت به حالت سلامتی به سرعت و راحتی انجام می گیرد.

دیدگاه ها بسته شده است