*** پذیرش از ساعت 14 تا 20:30 با تعیین وقت قبلی - پوشیدن ماسک اجباری است.

سونوگرافی سگ

استحمام پرنده
اکتبر 25, 2019
سونوگرافی گربه
نوامبر 7, 2019

سونوگرافی سگ

سونوگرافی سگ یک شکل از تصویربرداری است که اجازه می دهد تا ما در داخل بدن سگ خود را بدون جراحی نگاه کنیم. این یک تکنیک کاملا غیر تهاجمی است. دستگاه سونوگرافی سگ امواج صوتی را به بدن سگ می فرستد، برای اکوها گوش می دهد و پژواک ها تصویری از آنچه در داخل سگ شما اتفاق می افتد را تشکیل می دهد.

سونوگرافی سگ می تواند به ما اطلاعات مربوط به ارگان ها در شکم، سینه، قلب و چشم را بدهد.سونوگرافی سگ یک تکنیک کمک تشخیصی در تشخیص بیماری های سگ است. زمانی که از راه های رایج نمی توانیم به تشخیص دقیق بیماری و مشکل حیوانات خانگی پی ببریم، یکی از روش های مفید که به ما در این زمینه کمک زیادی می کند، انجام سونوگرافی سگ است.

با استفاده از سونوگرافی سگ می توان تصویری از اندام های داخلی بدن را مشاهده کرد تغییرات احتمالی در ساختار آنها را تشخیص داد. سونوگرافی سگ در زمان آبستنی سگ نیز کمک زیادی به دامپزشک می کند. دامپزشک می تواند با استفاده از سونوگرافی سگ ، زنده بودن توله سگ ها را تشخیص دهد و به طور تقریبی تعداد آنها را نیز تشخیص دهد.

سونوگرافی سگ در زمان ابتلای این حیوانات به بیماری های توموری نیز کمک کننده است و در تشخیص این بیماری ها به کمک دامپزشک می آید. سونوگرافی در سگ بسیار امن است و ممکن است به دلایلی انجام شود. سونوگرافی سگ برای مواردی مانند ارزیابی کبد و کلیه و همچنین بارداری مناسب است. برای استخوان ها ایده آل نیست و امواج فراصوتی در قسمت هایی از بدن به خوبی کار نمی کنند که جابجایی هوا می تواند از عبور امواج صوتی از بدن عبور کند. سونوگرافی اطلاعات متنوعی از رادیوگرافی (اشعه ایکس) ارائه می دهد، اما این دو می توانند اطلاعات مکمل را فراهم کنند .

تشخیص آبستنی سگ با سونوگرافی :

35_21 روز پس از جفت گیری انجام می شود(البته قبل از 21 روز هم گزارش شده است). شمارش جنین ها در سونوگرافی سگ سخت است. رادیوگرافی نسبت به سونوگرافی ارجحیت دارد(در سنی که استخوان های جنین ها شکل گرفته است). اولین علامت آبستنی بزرگ شدن رحم است(این علامت غیر اختصاصی است). اولین علامت قابل اعتماد، مشاهده بلاستوسیست است(ان اکو، قطر آن چند میلی متر و دیواره نازک و هایپر اکو دارد). فعالیت قلب از روز 25-23 بعد از LH Surge قابل تشخیص است. حرکات جنینی هم از روز 35 آبستنی قابل مشاهده است. جذب جنین پیش از روز 25 آبستنی (مایعات جنینی هایپواکو و حاوی ذرات اکوژن) و سقط جنین بعد از روز 35 آبستنی رخ می‌دهد (علائم سونوگرافی آبستنی از بین می رود).

دیدگاه ها بسته شده است